preloader
slider-exhibition 1
slider-exhibition 2
slider-exhibition 3

slider-exhibition 4
slider-exhibition 5
slider-exhibition 6

slider-exhibition 7
slider-exhibition 8
slider-exhibition 9

slider-exhibition 10
slider-exhibition 11
slider-exhibition 12

slider-exhibition 13
slider-exhibition 14
slider-exhibition 15


Julie Upmeyer | in-finite

''Saldırıya uğramış veya zorla bir şeylere maruz kalmış gibi hissettiğimizde, “dışardan” gelen güçleri teşhis etmeye çalışmakta üstümüze yok. Aslında bu güçler bizden başkaları değiller. Aynı anda hem suçlu hem de savunmasız olmak bizi içinde bulunduğumuz anın, süregelen hayatta kalma duygusunun, kalp atışının gerisine düşürüyor ve bu da bizi eylemden alıkoyuyor.

Gezegenimiz elimizden kayıp giderken ve hasta annemize bakma dürtüsüne de sahip değilken çocuklarımızı mahkum ettiğimiz plastik dağlara bakmak, bizi kaçmaya, işgale ve yok etmeye teşvik ediyor. Aynı zamanda hayatta kalmak için yeni mekanizmalar üretirken, birlikte yaşamaya ve birbirimize ilham vermeye devam ediyoruz. Zaman içinde bütün bunların değeriyle ilgili farkındalığımızı yitirsek de kaybetme veya kaybolma söylemlerinin yerine daima yenilenme ve çoğalma geçer.

in-finite ile sanatçı Julie Upmeyer bizi bu yenilenme ve çoğalma yöntemlerine bakmaya davet ediyor.

Başlık, sanatçının “şeyler”e bakma ve onlarla uğraşma yöntemlerine uyumlu bir şekilde, sonlunun içindeki sonsuzu müjdeliyor. Upmeyer’in sanatsal pratiklerinin aşamaları genelde bulgularla başlar; malzeme, hazır bir ürün, yer veya konu bulmak gibi. Sanatçı kullanılmış, hatta bazen çöpe atılmış malzemelerin çekimine kapılır ve onları yeniden kullanmanın ya da canlandırmanın yollarını keşfetmeye çalışır.''

Ilgın Deniz Akseloğlu

Tarih 19.10.2017 - 09.12.2017